krivicen sud

Македонија

Заев: Освен обвинителите, прислушувани и судиите во Кривичниот суд

А1он
Покрај прислушкувањето на сите фиксни броеви од телефонскaта централа во Јавото обвинителство на Република Македонија, таков ист систем бил поставен и во новата зграда на
Македонија

Кривичен суд се уште не побарал асистенција од МВР за приведување на Груевски

А1он
Поранешниот премиер, Никола Груевски, го обезбедуваат шестмина припадници на Шестата управа, но засега не знае каде е и се уште не е му е врачена
Македонија

Кривичен суд: Условите не се совршени, но ги обезбедуваат основните услови предвидени со Законот

А1он
Ги разбираме реакциите на одбраната поврзани со условите во кои работи судот. Но условите се тие, не се совршени, но, ги обезбедуваат основните услови за
Македонија

Кривичен суд: Адвокатите се обидуваат да ја извртат реалната слика за судењето за 27 април

А1он
Од Кривичниот суд реагираат на обвинувањата на адвокатите од обвинетите за настаните од 27 април дека судењата на судијката Кацарска биле „маратонски“. „Заради зачестените обвинувања
Македонија

ФОТО: Кривичниот суд ги отвори вратите, в понеделник првото судење во новата зграда

А1он
По осум години изградба, новиот објект на кривичниот суд денеска беше во употреба. Првото рочиште во судот е зажано за в понеделник за случајот „Титаник“
Видео Македонија

(ВИДЕО) Џолев: Ги закопавме воените секири со Панчевски

А1он
Новоименуваниот претседател на кривичниот суд, Иван Џолев при давањето заклетва рече дека нема да дозволи политички влијанија во судот. „Нема алиби ако состобјбите во Кривичен
Македонија

Судскиот совет треба да избере претседател на Кривичниот суд

А1он
Судскиот совет на Република Македонија на денешната седница треба да избере претседател на Основен суд Скопје 1, на што ќе претходи усвојување на конечната ранг
Македонија

Кривичен суд: Системот за издавање потврди од кривична и казнена евиденција повторно во функција

А1он
АКМИС системот за управување со судски предмети од денеска функционира, соопшти скопскиот Кривичен суд, откако во петокот ја известиле Државнта изборна комисија дека поради проблеми
Македонија

Кривичниот суд одлучува по двата нови обвинителни акти доставени од СЈО

А1он
Основниот суд Скопје 1 – Скопје соопшти дека синоќа во 21:40 часот, Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење
Македонија

(ВИДЕО) Караџовски: Михајлова останува в.д. претседател на Кривичен се до прифаќање на нејзината оставка

А1он
Претседателот на Судски совет, Зоран Караџовски, ја потврди информацијата за оставката на в.д. претседателката на Кривичен суд, Татјана Михајлова која не навела конкретна причина за