krivicen sud

Видео Македонија

ВИДЕО: Таткото на Боки 13 не чувствува вина за „Рекет“

Мери Јордановска
И таткото на Бојан Јовановски – Боки 13, Миле Јовановски, осомничен во проширената истрага за случајот „Рекет“ изјави дека не чувствува никаква вина, откако излезе
Македонија

Фросина Ременски се појави во Кривичниот суд за „Рекет“

Мери Јордановска
Пратеничката Фросина Ременски се појави во Кривичниот суд пред судија на претходна постапка за проширената истрага за случајот „Рекет“. Судијката на претходна постапка ќе треба
Македонија

Две илјади евра казна за навреда на судијката Лаличиќ на Фејсбук

Адвокатот Асмир Алиспајиќ заработи казна од 2.000 евра поради објавен статус на неговиот профил на Фејсбук, во кој пишува „Swarowski судија Софија Лаличиќ дно од
Македонија

Кривичниот суд не го прифати барањето за притвор на поранешниот директор на Централен регистар

А1он
Основниот суд Скопје 1 го одби барањето на Основното јавно обвинителство – Скопје за притвор за поранешниот в.д. директор на Централен регистар, Андреа Поповски, кој
Македонија

Панчевски обвинет за АКМИС – давал насоки кој предмет кај кој судија да се распредели

Мери Јордановска
Основното јавно обвинителство поднело обвинителен предлог против Владимир Панчевски, поранешниот претседател на Основниот кривичен суд, за злоупотреба на информацискиот систем за управување со судски предмети
Македонија

Јанакиески, нотарите и правобранителката добија притвор за да не избегаат и да не влијаат врз сведоци

Васко Маглешов
Основниот кривичен суд во Скопје информира дека за осум осомничени лица опфатени со најновата истрага на Обвинителството за гонење организиран кирминал и корупција определил 30
Македонија

По заканите се роди љубов: Toни Михајловски и Бранко Тричковски се прегрнаа во судницата

Васко Маглешов
Актерот Тони Михајловски, против кого, скопското обвинителство поднесе обвинение за закани кон новинарот Бранко Тричковски, на денешното рочиште призна вина и му се извини на
Македонија

Половина година не може да почне судењето за Груевски и Божиновски за белата палата

Васко Маглешов
Кривичниот суд во Скопје повторно ја одложи седницата за оценка на обвинителниот акт за случајот на СЈО „Талир 2“ за незаконската градба на партиското седиште
Македонија

Џафери го известил Судот дека не биле создадени услови за симнување на имунитетот на Вељаноски

А1он
Претседателот на Собранието Талат Џафери вчера го известил судијата на претходна постапка Седат Реџепагиќ дека не биле создадени услови за симнување на имунитетот на пратеникот
Македонија

Ново рочиште за „Титаник“

А1он
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Претходното рочиште на 13 февруари беше одложено поради здравствени