zatvor skopje

Македонија

Тепачка во истражниот затвор „Скопје“ двајца осуденици нападнале затворски цимер

А1он
Полицијата извести дека вчера во 10.46 часот во СВР Скопје, од Казнено – поправната установа Затвор „Скопје“ било пријавено дека околу 8.30 часот осуденикот Н.Р.
Македонија

Полициска рација во затворот „Скопје“, пронајдена дрога и мобилни кај затвореници

А1он
Денеска (5.3.2023) полициски специјалци и тимови со службено куче од мобилната царина, под раководство на јавен обвинител спроведоа акциска контрола во Казнено-поправната установа Затвор Скопје.
Македонија

Затвореник од „Идризово“ телефонски измамил угостител од Делчево

А1он
Од МВР информираат дека надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против 33 годишен маж од Скопје поради постоење основи на сомнение за
Македонија

Заев му побара оставка на Котевски пред три месеци, а сѐ уште не ја разгледува

Маја Илиевска-Пачемска
Директорот на КПУ „Затвор Скопје“, Ѓоко Котевски, ќе остане на функцијата уште најмалку една недела. Владата и на вчерашната седница не ја разгледа оставката што
Македонија

Претседателот Иванов го осудува физичкото насилство што се случи во затворот „Скопје“

А1он
Кабинетот на претседателот, Ѓорге Иванов најостро го осудува физичкото насилство што се случи во текот на вчерашниот ден во КПУ Затвор Скопје – Скопје. „Безбедноста