nake georgiev

Македонија

Нови 30 дена притвор за судијата Наќе Георгиев бара Обвинителството

А1он
За уапсениот врховен судија Наќе Георгиев Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција бара нови 30 дена притвор, потврдуваат оттаму за А1он. Предлогот за продолжување
Македонија

Обвинителството ја проверува и отфрлената претставка за притворениот судија Наќе Георгиев

А1он
Меѓу списите кои ги проверува обвинителството во предметот за притворениот судија Наќе Георгиев, се наоѓа и претставка која во 2023 година за него ја отфрли
Македонија

Врховниот судија Наке Георгиев спроведен во Кривичен, ќе се одлучува за неговиот притвор

А1он
Врховниот судија Наке Георгиев попладнево беше спроведен во Основниот кривичен суд Скопје каде што треба да се одлучува за предложената мерка притвор од Јавното обвинителство.
Македонија

Лефков: Георгиев и Мемети, кадрите на СДС и ДУИ во правосудството се дел од правосуден октопод

А1он
Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС
Македонија

Кривичен денеска ќе одлучи дали судијата Георгиев ќе оди во притвор, за Мемети нема да се бара најстрога мерка

А1он
По претходна пријава од син на обвинет во предмет што се води во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, вчера во
Македонија

Вредеше жртвата: Синот на Наке Георгиев кој си поднесе оставка од Судски избран за судија во Основен суд Скопје

Орце Костов
Судскиот совет денеска избра 25 нови судии за повеќе основни судови, како и за Основен кривичен суд – Скопје, а меѓу нив и синот на
Македонија

Наке Георгиев си поднесе оставка: Уште неизбран во Судски совет сакал да го намести за судија и синот Кирил

Орце Костов
Наке Георгиев, судијата од Врховен суд кој неодамна беше избран за член на Судскиот совет, утрово си поднел оставка, а советот ја констатирал, иако требаше