idzet memeti

Македонија

Советот на јавни обвинители му препорачува на Мемети да не учествува во работата додека трае постапката против него

А1он
Советот на Јавни обвинители денеска дискутираше за постапката против членот Иџет Мемети кој е осомничен за примање награда за противзаконито влијание. Според членовите, Мемети за
Македонија

Иџет Мемети не се појави на седница на Советот на јавни обвинители, размислува да даде оставка од функцијата потпретседател

А1он
Иџет Мемети, членот на Советот на јавни обвинители кој во моментов е со мерки за претпазливост под сомнение за примање награда за противзаконито влијание денеска
Македонија

Определени мерки за претпазливост за Иџет Мемети

А1он
По предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, судија на претходна постапка од Основен кривичен суд Скопје денеска определи мерки за
Македонија

Предложени мерки на претпазливост за второосомничениот Иџет Мемети

А1он
Јавниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до судијата на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје достави предлог
Македонија

Лефков: Георгиев и Мемети, кадрите на СДС и ДУИ во правосудството се дел од правосуден октопод

А1он
Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС
Македонија

Кривичен денеска ќе одлучи дали судијата Георгиев ќе оди во притвор, за Мемети нема да се бара најстрога мерка

А1он
По претходна пријава од син на обвинет во предмет што се води во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, вчера во
Македонија

Претрес кај Иџет Мемети за истиот случај во кој осомничен е судијата Георгиев

А1он
По наредба на судија на претходна постапка вчеравечер е направен е претрес во Тетово во домот на членот на советот на обвинители Иџет Мемети, и
Македонија

Мемети: Власта и институциите да овозможат еднаков третман за сите

А1он
Народниот правобранител на РМ Иџет Мемети денеска во рамки на одбележувањето на Меѓународниот ден на човековите права 10 Декември побара упати апел до властите и