kralicata

Магазин

Кралицата по болничките „прелиминарни прегледи“, се врати во замокот Виндзор

А1он
Британската кралица Елизабета Втора, која беше во болница на „прелиминарни прегледи“, се врати во замокот Виндзор, соопшти Бакингемската палата. „Кралицата отиде в болница во средата
Магазин

Кралицата одби награда за стари – не ги исполнувала критериумите

А1он
Британската кралица Елизабета Втора ја отфрли наградата што британското списание „Олди“ им ја доделува на постари лица. Таа оценила дека не ги исполнува условите. Гласилото,
Свет

Кралица Елизабета: Светот ќе гледа кон Шкотска на климатскиот самит следниот месец

А1он
Вниманието на целиот свет ќе биде насочено кон Шкотска следниот месец на климатскиот самит КОП26, рече денеска британската кралица Елизабета Втора пред шкотските пратеници. Кралицата
Свет

Според тајни документи Клинтон одбил да се сретне со британската кралица

А1он
Според документи од кои е тргната ознаката за тајност, поранешниот американски претседател Бил Клинтон одбил да се сретне со британската кралица. Во декласифицираните документи на
Свет

Кралски биограф: Кралицата Елизабета ќе се повлече следната година

А1он
Кралицата Елизабета ќе се „пензионира“ и ќе му го предаде управувањата со монархијата на нејзиниот син принцот Чарлс кога таа ќе наполни 95 години, според
Свет

Кралицата ги посети ранетите во нападот во Манчестер

А1он
Британската кралица Елизабета Втора денеска ја посети болницата во Манчестер, каде што се хоспитализирани повредените лица од терористичкиот напад што се случи во понеделникот. При