kralicata

Свет

Би-би-си ја прекина редовната програма, откажана смената на стражата во Бакингамската палата

А1он
BBC One ја прекина редовната програма по најавата за влошеното здравје на Кралицата. Телевизијата емитува специјализрана програма за состојбата на Кралицата Елизабета. Презентерот Хју Едвардс
Свет

(ВИДЕО) Луѓе се собираат пред замокот Балморал и пред Бакингамската палата

А1он
По веста што ја објави Бакингамската плата за здравствената состојба на Кралицата Елизабета луѓе почнаа да се собираат пред замокот во Балморал. Поголема група луѓе
Свет

Драстично влошена состојбата на Кралицата Елизабета, семејството итно повикано во замокот во Балморал

А1он
Кралицата Елизабета е под медицински надзор во Балморал откако лекарите се загрижија за нејзиното здравје, соопшти Бакингемската палата. My prayers, and the prayers of people
Свет

Британската кралица издава имот преку „Airbnb“

А1он
Британската кралица Елизабета одлучи да понуди куќа за изнајмување, на нејзиниот приватен имот во Сандрингем, на онлајн сервисот за изнајмување имот „Airbnb“. Куќата претходно била
Свет

Елизабета Втора: Почестена сум од бројот на луѓе кои излегоа да го прослават платинестиот јубилеј

А1он
Британската кралица Елизабета Втора денеска изјави дека е почестена и длабоко трогната од бројот на луѓе кои излегоа на улиците да го прослават нејзиниот платинест
Свет

ВИДЕО: Кралицата Елизабета Втора се појави на балконот на Бакингемската палата на последниот ден од прославата на платинестата годишнина

А1он
Кралицата Елизабета Втора денеска, на последниот ден од прославите по повод 70-годишнината од нејзиното стапување на тронот, накратко се појави на балконот на Бакингемската палата
Свет

Принцот Чарлс и оддаде почит на својата мајка, кралицата Елизабета

А1он
Британскиот принц Чарлс денеска и оддаде почит на својата мајка, кралицата Елизабета Втора, на 70-годишнината од нејзиното стапување на британскиот престол, велејќи дека тоа е
Свет

Кралицата Елизабета: Војвотката Камила да ја добие титулата кралица кога мојот син ќе стане крал

А1он
Британската кралица Елизабета Втора во саботата, по повод 70-годишнината од нејзиното устоличување, рече дека би сакала војвотката од Корнвол, Камила Паркер, да ја добие титулата
Свет

Британската кралица организираше мала прослава во пресрет на 70-годишнината од нејзиното стапнување на тронот

А1он
Британската кралица Елизабета Втора, покрај најавата дека во јуни официјално ќе ја прослави 70-годишнината од нејзиното владеење, и денеска славеше во својата резиденција во Сандрингам,
Свет

Кралицата Елизабета од претпазливост го откажа предбожиќниот ручек

А1он
Кралицата Елизабета Втора го откажа предбожиќниот ручек со своето семејство поради претпазливост бидејќи расте бројот на заразени со коронавирус во Велика Британија, откри извор од