Кралицата по болничките „прелиминарни прегледи“, се врати во замокот Виндзор

Од:

Британската кралица Елизабета Втора, која беше во болница на „прелиминарни прегледи“, се врати во замокот Виндзор, соопшти Бакингемската палата.

dobivaj vesti na viber

„Кралицата отиде в болница во средата попладне на прелиминарни прегледи и се врати во Виндзор напладне во четвртокот, и таа е во добро расположение“, се вели во краткото соопштение на палатата, објавено доцна синоќа.

Кралицата Елизабета Втора (95) завчера „неволно“ го прифатила советот на лекар да одмори неколку дена и да ја откаже посетата на Северна Ирска.

Кралицата мина период во карантин поради коронавирусот во замокот Виндзор во близина на Лондон, а и покрај гласините дека ќе се пензионира по смртта на нејзиниот сопруг Филип, Елизабета Втора неодамна учествуваше во бројни јавни обврски.

Би можело да ве интересира

Елизабета Втора: Почестена сум од бројот на луѓе кои излегоа да го прослават платинестиот јубилеј

Ана Ололовска

ВИДЕО: Кралицата Елизабета Втора се појави на балконот на Бакингемската палата на последниот ден од прославата на платинестата годишнина

Ана Ололовска

Ако Камила Паркер стане кралица, нејзините деца Том и Лора не добиваат никакви титули

Катерина Павлова-Николовска

Принцот Чарлс и оддаде почит на својата мајка, кралицата Елизабета

Ана Ололовска

Кралицата Елизабета: Војвотката Камила да ја добие титулата кралица кога мојот син ќе стане крал

Ана Ололовска

Британската кралица организираше мала прослава во пресрет на 70-годишнината од нејзиното стапнување на тронот

Ана Ололовска