bil klinton

Свет

ВИДЕО: Бил Клинтон изгледа задрема додека го слушаше говорот на Бајден

А1он
Меѓу многуте снимки и коментари за вчерашната инаугурација на новиот американски претседател Џо Бајден, еден детаљ го привлече вниманието на корисниците на социјалните мрежи. На
Регион

Бил Клинтон и САД беа блиску да ја изневерат Босна и Херцеговина

А1он
Гардијан, Лондон Кога Сребреница падна во рацете на војската на Република Србија пред 25 години, Владата на Босна и Херцеговина беше скршена поради масовните убиста
Регион

Објавени тајни документи: Како пропаднал планот на Клинтон да го реши прашањето на Босна

А1он
Во пресрет на претседателските избори во САД во 1995 година, Бил Клинтон ја повикал босанската влада предводена од муслиманите да направи територијални отстапки за да
Свет

Почина Линда Трип која ја откри аферата на Клинтон и Левински

А1он
Американката Линда Трип, која тајно ги снимаше разговорите на поранешниот претседател Бил Клинтон и неговата соработничка Моника Левински и ја откри нивната афера, почина на
Магазин

Клинтон: Мојата афера со Моника Левински беше начин да се справам со анксиозноста

А1он
Бил Клинтон тврди дека неговата афера со Моника Левински која речиси и да го уништи неговото претседателство била една од работите кои тој ја направил
Регион

Малагурски: За распадот на Југославија виновен е Бил Клинтон

А1он
Српскиот режисер Борис Малагурски за своите документарни филмови добил многубројни награди. Најново големо признание е дека неговиот документарец „Тежина на ланците 1“, во кој се
Магазин

Досега необјавено видео од Бил Клинтон

На видео снимка стара повеќе од 20 години, а која беше објавена деновиве, се гледаат поранешниот американски претседател Бил Клинтон и Моника Левински како се
Магазин

Моника Левински прекина интервју по прашање за Бил Клинтон

А1он
Моника Левински го прекина интервјуто на гостувањето на една израелска телевизија, токму кога водителката поставила прашање за Клинтон. И 20 години по „најсочната“ и најозборувана
Магазин

Бил Клинтон ќе биде меѓу говорниците на погребот Арета Френклин

А1он
Поранешниот претседател Бил Клинтон, кој долги години одржуваше пријателски односи со кралицата на соул музиката Арета Френклин, ќе биде меѓу говорниците на нејзиното погреб на
Магазин

Персоналот на Белата куќа се плашел да застане покрај Бил Клинтон

А1он
Беше ризик да се биде блиску до поранешниот американски претседател Бил Клинтон додека беше во Белата куќа поради неговото недолично однесување, раскажа Линда Трип поранешна