hilari klinton

Свет

Трамп и неговите адвокати казнети со речиси еден милион долари за тужба против Клинтон

А1он
Федерален судија им нареди на поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговите адвокати да платат повеќе од 930.000 долари отштета за неоснованата тужба против поранешната
Свет

Клинтон: Колку помалку руски војници во Украина толку помалку силувани и убиени жени

А1он
Колку помалку руски војници во Украина толку помалку силувани и убиени жени во Украина, изјави денеска поранешната државна секретарка на САД Хилари Клинтон. Во разговор
Свет

Хилари Клинтон заразена со коронавирусот

А1он
Поранешната прва дама на Америка и претседателски кандидат на избори, Хилари Клинтон објави дека е позитивна на коронавирусот. „Се тестирав и сум позитивна на Ковид.
Свет

Поранешна соработничка на Хилари Клинтон обвини американски сенатор дека сексуално ја нападнал

А1он
Поранешната блиска соработничка на Хилари Клинтон, Хума Абедин, во своите мемоари напиша дека била сексуално нападната од американски сенатор. Абедин во книгата наведува дека неименуван
Свет

Хилари Клинтон се сомнева дека Трамп разговарал со Путин пред упадот на негови приврзаници во Капитол

А1он
Поранешниот државен секретар на САД Хилари Клинтон се сомнева во Доналд Трамп дека разговарал со рускиот претседател Владимир Путин пред немирите во Вашингтон. Откритието го
Свет

Хилари Клинтон побара од Пелоси да се формира Комисија за утврдување на врските на Трамп со Путин

А1он
Поранешната американска државна секретарка и поранешна претседателска кандидатка, Хилари Клинтон, денеска соопшти дека разговарала со спикерката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, и дека со неа
Свет

Хилари Клинтон би можела да биде амбасадор на САД во ОН

А1он
Новоизбраниот американски претседател, Џо Бајден размислува во својата администрација да ја вклучи и поранешната кандидатка за претседател и државна секретарка Хилари Клинтон, која би можела
Свет

Хилари Клинтон го критикуваше договорот на САД со Авганистан

А1он
Поранешната американска државна секретарка Хилари Клинтон предупреди дека во американскиот план за ставање крај на 18-годишната војна во Авганистан мора да се вклучат и локалните
Свет

Хилари Клинтон: Императив е Трамп да го испратиме во пензија

А1он
Поранешната државна секретарка на САД, Хилари Клинтон има резерви во однос на претендентот за претседателски кандидат на Демократската партија Берни Сандерс, но најави поддршка за