Кралски биограф: Кралицата Елизабета ќе се повлече следната година

Од:

Кралицата Елизабета ќе се „пензионира“ и ќе му го предаде управувањата со монархијата на нејзиниот син принцот Чарлс кога таа ќе наполни 95 години, според високиот дописник на кралството.

dobivaj vesti na viber

Во интервју за „The Royal Beat“, кралскиот дописник и биограф Роберт Џобсон, исто така, рече дека Дајана, принцезата од Велс, била сметана за „помоќна од кралицата“.

Кралскиот биограф додаде: „Цврсто верувам дека кога кралицата ќе наполни 95 години, таа ќе се повлече“.

Џобсон ги дискутира и најновите извештаи за враќањето на принцот Ендру на кралските должности.

„Може ли да се врати на тоа? Не, нема начин да се врати “, рече тој. „Тој мора да биде ослободен од вина од ФБИ. Ако се врати, тој ќе ја отвори кутијата со змии и гуштери. Што и да правеше на забавите, беше валкана приказна. Односот на Ендру со Епстајн го прави комплетно компромитиран”.

Би можело да ве интересира

Елизабета Втора: Почестена сум од бројот на луѓе кои излегоа да го прослават платинестиот јубилеј

Ана Ололовска

ВИДЕО: Кралицата Елизабета Втора се појави на балконот на Бакингемската палата на последниот ден од прославата на платинестата годишнина

Ана Ололовска

ВИДЕО: Почна четиридневната прослава на платинестиот јубилеј на Кралицата

Катерина Павлова-Николовска

Кралицата Елизабета Втора слави 70 години на британскиот трон

Кралицата Елизабета го слави 96. роденден

Кралицата Елизабета: Мојот живот секогаш ќе биде посветен на службата

А1он