(ВИДЕО) Кралот Чарлс повторно ја шокираше јавноста: Прескокна црнец додека се ракуваше со ожалостените

Од:

На социјалните мрежи кружи срамна снимка од кралот Чарлс, на која тој прескокнува црнец додека се ракува со ожалостените кои дојдоа да и оддадат почит на кралицата Елизабета.

dobivaj vesti na viber

Луѓето со неверување гледаат како Чарлс по ред ги поздравува сите присутни, а потоа намерно го прескокнува човекот пред него, кој се обидува да го фати за рака. Единствената разлика помеѓу споменатиот човек кој беше прескокнат и другите луѓе е тоа што тој е со темна кожа.

„Овој човек не може ни да сокрие дека е расист“, „Каков скапан човек, се згрозувам кога гледам како му ја тргна раката“, „Ова е страшно и толку заостанато, знае ли стариот Чарлс во кое време живееме “, „И тогаш треба да веруваме дека не го искараа Хари поради Меган и дека таа не доживеа непријатност на суд“, се само дел од коментарите.

Според медиумите, на погребот на кралицата со истиот автобус пристигнале сите африкански претседатели, додека американскиот претседател Џо Бајден одвоено со целата претседателска придружба, што предизвика и критики за расизмот на членовите на кралското семејство.

Би можело да ве интересира

Хари имал расправија со неговиот татко на денот на погребот: „Меган не е добредојдена“

А1он

Погребот на кралицата Елизабета го надмина тој на Тито по посетеност

А1он

Елизабета Втора штотуку е погребана, а веќе се прават планови за нов кралски погреб

А1он

Трамп го исмејуваше Бајден за тоа каде седел на погребот: Да бев јас, ќе бев во првиот ред

А1он

Околу 250.000 луѓе го посетија ковчегот на кралицата Елизабета

Ана Ололовска

Одвај го издржаа денот: Кралот Чарлс на работ на солзи, заплака и Меган, Хари изостана од погребниот говор

А1он