(ВИДЕО) Кралот Чарлс повторно ја шокираше јавноста: Прескокна црнец додека се ракуваше со ожалостените

Од:

На социјалните мрежи кружи срамна снимка од кралот Чарлс, на која тој прескокнува црнец додека се ракува со ожалостените кои дојдоа да и оддадат почит на кралицата Елизабета.

Луѓето со неверување гледаат како Чарлс по ред ги поздравува сите присутни, а потоа намерно го прескокнува човекот пред него, кој се обидува да го фати за рака. Единствената разлика помеѓу споменатиот човек кој беше прескокнат и другите луѓе е тоа што тој е со темна кожа.

„Овој човек не може ни да сокрие дека е расист“, „Каков скапан човек, се згрозувам кога гледам како му ја тргна раката“, „Ова е страшно и толку заостанато, знае ли стариот Чарлс во кое време живееме “, „И тогаш треба да веруваме дека не го искараа Хари поради Меган и дека таа не доживеа непријатност на суд“, се само дел од коментарите.

Според медиумите, на погребот на кралицата со истиот автобус пристигнале сите африкански претседатели, додека американскиот претседател Џо Бајден одвоено со целата претседателска придружба, што предизвика и критики за расизмот на членовите на кралското семејство.

Би можело да ве интересира

Чарлс и Вилијам немаат коментар за книгата на Хари

Нови банкноти со ликот на британскиот крал Чарлс, но и старите нема да бидат исфрлени од употреба

А1он

Русија: На кралот Чарлс му е кажано да не контактира со руската амбасада

А1он

Кралот Чарлс го слави својот 74-ти роденден

А1он

ВИДЕО: Маж фрли јајца кон Чарлс и Камила: Оваа земја е изградена врз крвта на робовите

А1он

Британскиот крал Чарлс Трети ќе биде крунисан во мај идната година

Ана Ололовска