kral carls

Магазин

Нови банкноти со ликот на британскиот крал Чарлс, но и старите нема да бидат исфрлени од употреба

А1он
Претставен е изгледот на банкнотите со ликот на британскиот крал Чарлс. Банката на Англија наведува дека употребата на новите банкноти ќе започне во средината на
Свет

Русија: На кралот Чарлс му е кажано да не контактира со руската амбасада

А1он
На британското кралско семејство му е препорачано да нема никаков контакт со руската амбасада во Лондон, изјавил рускиот амбасадор во Лондон. На прашањето на „Известија“
Магазин

ВИДЕО: Маж фрли јајца кон Чарлс и Камила: Оваа земја е изградена врз крвта на робовите

А1он
Британската полиција уапси маж откако фрли јајца кон кралот Чарлс Втори и неговата сопруга. Eggs have been thrown at King Charles during a visit to
Магазин

Чарлс не сака да биде како мајка му, дури и ја менува церемонијата на крунисувањето

А1он
Крунисувањето на кралот Чарлс Трети би требало да трае нешто повеќе од еден час, откриваат британските медиуми. Треба да трае многу пократко од церемонијата во
Магазин

Хари имал расправија со неговиот татко на денот на погребот: „Меган не е добредојдена“

А1он
Принцот Хари имал расправија со неговиот татко, кралот Чарлс на денот на смртта на кралицата Елизабета. Имено, Хари одбил да вечера со кралот Чарлс и
Свет

Елизабета Втора штотуку е погребана, а веќе се прават планови за нов кралски погреб

А1он
Откако кралот Чарлс III се искачи на тронот за да ја наследи неговата покојна мајка, кралицата Елизабета, веќе се разработува детален план за неговото последно
Свет

(ВИДЕО) Кралот Чарлс повторно ја шокираше јавноста: Прескокна црнец додека се ракуваше со ожалостените

А1он
На социјалните мрежи кружи срамна снимка од кралот Чарлс, на која тој прескокнува црнец додека се ракува со ожалостените кои дојдоа да и оддадат почит