kire lazarov

Спорт

Кире Лазаров е нов селектор на ракометната репрезентација

А1он
Легендарниот македонски ракометар Кирил Лазаров е нов селектор на машката репрезентација. На вчерашната седница на Управниот одбор на Ракометната федерација донесена е одлука Лазаров да
Спорт

(ВИДЕО) Лазаров: Ова не е добро ниту за нас како репрезентација, ниту за нашата земја

А1он
Капитенот на македонската ракометна репрезентација во залезот на успешната кариера се соочува со најтешките моменти во национаниот тим. Селекцијата претрпе еден од најкатастрофалните порази во
Спорт

Карабатиќ избран за ракометар на деценијата, Лазаров најдобро десно крило

А1он
Французинот Никола Карабатиќ е најдобриот светски ракометар во деценијата што изминува, додека капитенот на македонската репрезентација Кирил Лазаров е прогласен за најдобро десно крило во
Спорт

Кире Лазаров најави пензија на крајот на сезонава

А1он
Капитенот на ракометната репрезентација и македонска спортска легенда, Кире Лазаров, изјави во интервју за „Вечерњи лист“ дека претстојната сезона ќе му биде последна во кариерата.
Спорт

ЕП во ракомет: Лазаров ја заврши првата фаза како четврти стрелец

А1он
Кире Лазаров ја заврши првата фаза на 14. Европско првенство во ракомет како четврти стрелец. Капитенот на македонската репрезентација во трите одиграни меча постигна вкупно
Спорт

Лазаров: Децата се наша иднина

А1он
Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров викендот присуствуваше на ревијалните натпревари од „КЛ7“ школите. Тој со својот тренерски и организациски тим им поделија новогодишни
Спорт

Лазаров: Нашата цел ќе биде стандарден суперлигаш со таргет млади македонски играчи

А1он
Првата македонска ракометна лига од оваа натпреварувачка сезона ќе има уште еден клуб – КЛ7. Сржта на овој нов субјект во македонскиот ракомет е составена
Спорт

Лазаров: Ќе се обидеме да го дадеме својот максимум на СП

А1он
Денеска во спортската арена „Филип Втори“ беа промовирани новите дресови на македонската ракометна репрезентација. Промоцијата е одржана под мотото „Со нов дрес до нови победи“,