kire lazarov

Спорт

Лазаров следните две сезони ќе настапува за Нант

А1он
Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант. Најдобриот десен бек во светот потпиша двегодишен
Спорт

Лазаров прогласен за најдобар десен бек на светот

А1он
Капитенот на македонската ракометна репрезентација и член на Барселона, Кирил Лазаров, е избран за најдобар десен бек во светот за 2016 година според специјализираниот ракометен
Спорт

Лазаров го постигна јубилејниот гол број 25.000 за Барса во АСОБАЛ

А1он
Македонскиот интернационалец и најдобар стрелец на Барселона, Кирил Лазаров е стрелец на јубилејниот 25.000 гол на Барселона во АСОБАЛ лигата. Во победата од 26:35 (13:15)