kire lazarov

Спорт

Лазаров: Без бело знаме против Словенците

А1он
Македонската машка ракометна репрезентација попладнево го одржа првиот тренинг по пристигнувањето во Дебрецин каде утре ги очекува премиерниот настап на Европското првенство против Словенија. Капитенот
Спорт

Лазаров: Важен е пристапот на играчите, Кувајт не се споредува со ривалите на ЕП

А1он
Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е задоволен од победата (31:21) против Кувајт на првиот пријателски натпревар во подготовките за Европското првенство 2022. Сепак,
Спорт

Лазаров постигна погодок вреден бод на гостувањето на Нант кај ГОГ Гудме

А1он
Со погодокот вреден бод на гостувањето на Нант кај ГОГ Гудме, капитенот и селектор на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, вечерва беше херојот на мечот.
Спорт

Кирил Лазаров ја промовираше автобиографијата „Секогаш на победа“

А1он
Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров, остави пишан бележник на својата блескава кариера, промовирајќи ја својата автобиографија под наслов „Секогаш на победа“. На
Спорт

Идната недела промоција на автобиографијата на Кирил Лазаров

А1он
Автобиографското дело „Секогаш на победа“ на најдобриот македонски ракометар на сите времиња и актуелен селектор на националниот тим Кирил Лазаров ќе биде промовирано идната недела
Спорт

Лазаров рекордер по број на настапи во Лигата на шампионите

А1он
Селекторот и капитен на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, стана рекордер по број на одиграни натпревари во Лигата на шампионите. Лазаров кој настапува за Нант,