ПСЖ подобар од Нант на Лазаров во француската пресметка во Лигата на шампионите

Од:

Француското дерби во рамките на 11. коло на Лигата на шампионите му припадна на ПСЖ, кој славеше во Нант со 31:35 и го задржа лидерското место во групата.

Македонскиот репрезентативец, Кирил Лазаров постигна шест голови и заедно со Ривера беа најефикасни во поразената екипа.

Кај ПСЖ одличен натпревар одиграа Абало со седум и Хансен и Тофт Хансен со по шест гола.

По 11 одиграни натпревари во Б-групата, ПСЖ е лидер со 10 победи и само еден пораз, додека Нант има биланс од три победи, исто толку нерешени и пет загубени средби.

Би можело да ве интересира

Лазаров: Нашата цел ќе биде стандарден суперлигаш со таргет млади македонски играчи

Ана Ололовска

ПСЖ ја доби “војната” со УЕФА околу финанскиот ферплеј

Anela Petrova

ПСЖ може да добие нов претседател

Нејмар може да добие казна од 3 натпревари, иако не играше против Јунајтед

Капитенот на ПСЖ се извини на навивачите

Нејмар: Срамно, овие судии не се разбираат од фудбал