ПСЖ го направи првиот чекор за да го доведе Влаховиќ

Од:

Францускиот Пари Сен Жермен ја продолжува својата потрага за нов напаѓач на тимот, а на листата е и Душан Влаховиќ. Напаѓачот е едно од трите или четирите имиња на списокот на „светците“, објави Фабрицио Романо.

Доверливиот италијански новинар не ги откри имињата на останатите, но затоа челниците на ПСЖ стапиле во контакт со Јувентус за да дознаат кои се нивните барања и условите српскиот центарфор да се пресели во Париз.

Она што е сигурно е дека тимот од Торино ќе го продаде Влаховиќ само во случај на значајна понуда, барем онаа во опсегот што тие самите ја испратија до Фиорентина кога го доведоа. Не се споменува заем.

Да потсетиме, претходно италијанските медиуми објавија дека за Влаховиќ се распрашувал и Челзи, а дека Јувентус наводно не сакал да го продаде за помалку од 75 милиони евра.

Влаховиќ израсна во Партизан, од јануари 2018 до јануари 2022 година играше за Фиорентина, а потоа се пресели во Јувентус.

Влаховиќ (23) минатата сезона за торинскиот клуб одигра 42 натпревари и постигна 14 голови.

Би можело да ве интересира

Пристигна пред само два месеци и не сака повеќе да игра за ПСЖ

Мбапе се врати во првиот тим на ПСЖ

(ВИДЕО )Навивачите на Јувентус упаднаа на теренот со порака: Не го сакаме Лукаку

Предраг Петровиќ

Рокот што ПСЖ му го даде на Мбапе истекува денеска

Предраг Петровиќ

Сензација на повидок: Мбапе во Ливерпул

Предраг Петровиќ

ПСЖ го исфрли Мбапе од тимот и порача: „Килијан е на продажба“

Предраг Петровиќ