rakomet sp

Спорт

Македонската ракометна репрезентација со пораз од Белорусија го заврши настапот на СП

А1он
Пораз од Белорусија со резултат 30:26 забележа македонската репрезентација во последниот свој натпревар на 27. светски шампионат во Египет. Избраниците на селекторот Данило Брестовац, кои
Спорт

Македонските ракометари денеска против Словенија ја отвораат главната фаза на СП

А1он
Македонската ракометна репрезентација попладнево (15:30 часот) против Словенија го игра првиот натпревар во Групата 4 од главната фаза на Светското првенство во Египет. Македонските ракометари
Спорт

Македонските ракометари поразени од Шведска на стартот на Светското првенство

А1он
Македонската ракометна репрезентација вечерва со пораз го отвори Светското првенство во Египет, убедливо губејќи со 32:20 (16:11). Мечот во Каиро започна изедначено на двете страни,
Спорт

Мојсоски ги храбри ракометарите пред првиот натпревар во Египет: Горди сме на вас!

А1он
Поранешниот македонски ракометен репрезентативец Наумче Мојсоски, кој сега раководи со Агенцијата за млади и спорт, преку видео врска им порача на репрезентативците кои вечерва ги
Спорт

Македонија на ракометниот мундијал: Шведска прв предизвик за репрезентативците

А1он
Македонската ракометна репрезентација вечер од 20:30 часот ќе се сретне со Шведска во 1. коло од Г-групата на Светското првенство во Египет. Избраниците на селекторот
Спорт

САД го откажаа настапот на Светското ракометно првенство

А1он
Репрезентацијата на Соединетите Американски Држави нема да учествува на Светското првенство во ракомет. Причината е голем број играчи со позитивни тестови за коронавирус. Мундијалот ќе
Спорт

Првиот натпревар за Македонија на Светското во Египет е веќе задутре

А1он
Македонската ракометна репрезентација ќе го отвори настапот на 27-то Светско првенство в четврток против Шведска од 20:30 часот, откако поради неможноста на Чешка да состави
Спорт

Чешка се откажа, Македонија оди на СП во Египет

А1он
Македонската ракометна репрезентација ќе игра на Светското првенство во Египет, откако селекцијата на Чешка се откажа поради големиот брoј заболени со Ковид-19 и неможноста да