rakomet mk

Спорт

ВИДЕО: Вардарци со нови дресови на Ф4 во Келн

А1он
Ракометарите на Вардар со нови дресови ќе настапат на завршниот „Фајнал фор“ турнир во Келн претстојниот викенд. Клубот денеска ги промовираше новите дресови кои исто
Спорт

Македонските ракометари освоија бод со Исланд и останаа први на табелата

А1он
Македонската ракометна репрезентација одигра нерешено 24:24 во возвратниот дуел со Исланд во квалификациите за Европското првенство 2020. Со освоениот бод Македонија остана на првата позиција
Спорт

Стевче Алушовски нов тренер на Еурофарм Работник

А1он
Поранешниот македонски ракометен репрезентативец Стевче Алушовски е назначен за нов тренер на Еурофарм Работник. – Во реализација на своите зацртани цели, СЕХА лига за наредна