katica janeva

Видео Македонија

ВИДЕО: Ќе се конфискува имот од Јовановски и Јанева, како и од членови на нивните семејства

Кристијан Ландов
Судијката на случајот „Рекет“ Васка Николовска-Масевска, посочи дека од осудените Бојан Јовановски и Катица Јанева ќе биде конфискуван имот. Таа кажа дека имотот ќе се
Видео Македонија

ВИДЕО: Јовановски осуден на девет години, Јанева на седум години казна затвор за „Рекет“

Кристијан Ландов
Судот донесе пресуда за предметот „Рекет“ и го осуди Бојан Јовановски-Боки 13 на 9 години затвор, додека на Катица Јанева и одреди 7 години затвор.
Македонија

Јанева нема да биде спроведена во судот за да ја чуе пресудата за „Рекет“

Кристијан Ландов
Катица Јанева поднела барање до судот да не биде спроведена од страна на полицијата во судот каде ќе биде соопштена пресудата за „Рекет“, дознава „А1он“
Македонија

Чантата „Луј Витон“, сивиот кауч на Катица Јанева и 1,5 милиони евра во кеш: Денеска пресуда за случајот „Рекет“

Мери Јордановска
Специјалното јавно обвинителство (СЈО) падна во заборав, а со тоа можеби и сите надежи за расчистување на големите корупциски случаи во државата. Сите отворени случаи
Македонија

Катица Јанева им се соблекла на ревизорите по долна облека додека и презентирале извештај за работењето на СЈО

Кристијан Ландов
Поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, им се соблекла по долна облека на ревизорите кои  ги презентирале наодите за финансиското работење на веќе згаснатото Специјално
Македонија

Јанева: Орце и Ана Камчеви се дно, Русковска нека пукне

Кристијан Ландов
Со критики и безобразни зборови за Орце и Ана Камчеви, обвинетата Катица Јанева ги даде своите завршни зборови во судот за случајот „Рекет“, тврдејќи дека
Македонија

Адвокатката на Јанева задоволна од сведочењето на Камчев во „Рекет“

Кристијан Ландов
Завршено е испитувањето на сведоците предложени од обвинетата Катица Јанева во случајот „Рекет“. Последни на листата, зад затворени врати беа бизнисменот Јордан Камчев и ексобвинителот
Македонија

На 23 март ексобвинителите од СЈО ќе сведочат за „Рекет“ по предлог на Јанева

Рочиштето за случајот „Рекет“ ќе продолжи утре со изложување материјални докази предложени од адвокатите на поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, која е второобвинета во
Македонија

Судијката од „Рекет“: Досега сум немала никакви притисоци за предметот

Мери Јордановска
Васка Николовска Масевска, судијката што го води случајот „Рекет“, денеска за првпат, што не е практика за судот, одржа средба и брифинг со новинарите кои