jane sandanski

Македонија

Македонско-бугарска интернет војна на „Википедија“ за Гоце, Даме и Сандански

Мери Јордановска
Вистинска интернет војна се одвива на македонската страница на Википедија каде што бугарски уредници најмалку еднаш во месецот го менуваат потеклото на Гоце Делчев, Даме 
Македонија

Гоце, Даме и Сандански станаа бугарски револуционери на „Википедија“

Мери Јордановска
Гоце Делчев – бугарски револуционер. Ова ќе ви се појави на пребарувањето на „Википедија“ за Гоце Делчев, доколку тоа го сторите од вашиот мобилен телефон.
Македонија

Одбележана годишнина од раѓањето на Јане Сандански

А1он
По повод 147-годишнината од раѓањето на истакнатиот македонски револуционер Јане Сандански, делегација на Општина Аеродром денеска положи цвеќе пред споменикот „Јане Сандански“. Како што соопштија
Македонија

Среде епидемија на морбили, децата и возразните ги прегледува еден лекар

А1он
Хаос во ходниците на поликлиника „Јане Сандански“, каде што во попладневната смена вечерва има само еден општ лекар што ги прегледува и возрасните и децата,
Спорт

Отворени врати на „Јане Сандански“ за мечот МЗТ Скопје – Морнар

А1он
Управата на МЗТ Скопје Аеродром реши да ги отвори вратите и да им овозможи бесплатен влез во салата „Јане Сандански“ на сите кошаркарски вљубеници кои