Одбележана годишнина од раѓањето на Јане Сандански

Од:

По повод 147-годишнината од раѓањето на истакнатиот македонски револуционер Јане Сандански, делегација на Општина Аеродром денеска положи цвеќе пред споменикот „Јане Сандански“.

Како што соопштија од Општина Аеродром, на одбележувањето присуствуваа и претставници од Советот на Општината, од основните училишта и градинките, како и пензионери од здружението „Солидарност – Аеродром“.

-Идеалите и заложбите на големиот македонски визионер се заедничка обврска за единство и сплотеност на сите наши граѓани, се истакнува во соопштението на општината.

Би можело да ве интересира

Крводарителска акција во Аеродром „Вашата крв спасува живот, придружете ни се“

Ана Ололовска

За секое новороденче во Аеродром по 8.000 денари

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Молк на институциите по случајот во Аеродром: Секој ден е кобен за браќата и станарите

Ана Василевска

(ВИДЕО) Антовски: Учениците од сите основни училишта од Аеродром цела недела се без топол оброк

Ана Ололовска

(ВИДЕО) За хаосот во зградата во Аеродром: Не можам да си помогнам ни себеси, а на брат ми му треба медицинска помош

Ана Василевска

ВИДЕО: Хорор во зграда во Аеродром, двајца станари тероризираат цела зграда, институциите немаат решение

Ана Василевска