izvrsitel

Македонија

ОЈО бара притвор за извршителка од Кичево, осомничена е за три кривични дела

А1он
Основното јавно обвинителство Кичево поведе постапка против извршителка за која постои основано сомнение дека во стек ги сторила кривичните дела – Спречување на службено лице
Истражувања Македонија

(ВИДЕО) Сведоштво на жената која посегна по животот: Да се убивам поради извршителката Весна, монструмот да ми го врати мебелот

Орце Костов
Самохраната мајка Споменка Цубалеска е последната жртва на социјалниот геноцид, теророт кој го вршат извршителите. Овој случај беше иницијатива „А1он“ да почне да ја истражува
Македонија

Двајца гостиварци и се заканувале на извршителка

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против двајца браќа од селото Добри Дол, општина Врапчиште кои се товарат дека сториле кривично
Македонија

(ВИДЕО) Заев и Дескоска: Нотарските и услугите на извршителите се намалуваат за 50% до 90 %

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, и министерката за правда Рената Дескоска, денеска одржаа прес конференција на која во детали информираа за усвојувањето
Македонија

Комора на извршители: Со граѓанската иницијатива „Стоп извршители“ ни се нарушува честа и угледот

А1он
Во врска со иницијативите за собирање потписи „Стоп извршители“, а заради измена на Законот за извршување и замрзнување на сите извршни одлуки врз физичките лица,