Двајца гостиварци и се заканувале на извршителка

Од:

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против двајца браќа од селото Добри Дол, општина Врапчиште кои се товарат дека сториле кривично дело загрозување на сигурноста.

Обвинетите, на возраст од 48 и 47 години, на 18 март ја загрозиле сигурноста на службено лице во вршење на службата, упатувајќи сериозна закана дека ќе нападнат врз животот и телото на извршителка од Гостивар.

Тие дошле во службените простории на оштетената, која како службено лице презела извршни дејствија во предмет во кој двајцата се јавувале како должници.

Откако им појаснила за што станува збор во предметот, тие започнале да и се закануваат дека не смее да им земе ниту еден денар или во спротивно ќе ја убијат. Извршителката настанот го пријавила во полиција.​​

Би можело да ве интересира

Пронајден мртов маж од Тетово кој живеел под кирија во Гостивар

Невреме со пороен дожд во Гостивар, поплавени куќи и улици

Катерина Павлова-Николовска

Гостиварец ги заклучи вработените во општина Врапчиште и го кршеше инвентарот

Горан Наумовски

Гостиварец допирал по тело малолетно девојче

Гостивар: Блокираната сметка ги блокира и капиталните инвестиции

Ана Ололовска

Сообраќајка во Гостивар, жена е пренесена во болница

Горан Наумовски