Насилен маж нападнал судски извршител

Од:

На 29.9.2022 во 20 часот во с.Мусинци, општина Могила, полициски службеници од Полициското одделение Новаци го лишиле од слобода е Ѓ.Р.(30) од с.Мусинци.

dobivaj vesti na viber

Тој, во дворот на неговата куќа агресивно се однесувал и попречувал судски извршител и полициски службеници при преземање на службени дејствија, а со остар предмет се обидел да го нападне извршителот и оштетеното лице, по што побегнал.

По преземени мерки бил пронајден и лишен од слобода. Ѓ.Р. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

„Ќе ти го отворам черепот“: Брутално врсничко насилство во Белград, претепана соученичка затоа што е одлична студентка

А1он

Расчистено насилството во Куманово, насилниците лишени од слобода

Скопјанка е нападната од нејзиниот поранешен сопруг

Горан Наумовски

Таткото на малтретираната тенисерка во Белград: Ништо не погрешив, во Кина е тоа дозволено

А1он

(ВИДЕО) Хорор од Белград го шокираше светот: Уапсен татко кој брутално ја претепа својата ќерка тенисерка на тренинг

А1он

Жената која крвнички ја тепа својата ќерка: На социјалните мрежи ја нарекува „принцеза на мама“, а дома брутално ја малтретира

А1он