indija

Магазин

Почина водач на индиска секта со 38 жени и 89 деца, имал висок притисок

А1он
76-годишен жител на индиската држава Мизорам, за кого се верува дека бил човекот со најголемо семејство во светот, починал вчера, јавува Би-би-си. Зиона Чана, водач
Магазин

Индија: Невеста починала на свадбата, младоженецот уште веднаш се оженил за сестра ѝ

А1он
Една жена во Индија починала од срцев удар за време на сопствената свадба, а сватовите донеле одлука младоженецот веднаш да се венча за нејзината сестра,
Магазин

ВИДЕО: Индусите му се молат на двоглаво теле во надеж дека ќе ја избрка короната

А1он
Стотици луѓе во источна Индија од минатиот месец му се молат на штотуку родено теле со две глави, верувајќи дека тоа дошло на светот за
Свет

ВИДЕО: Двоен освојувач на олимписки медал уапсен за убиство

А1он
Индискиот борач Сушил Кумар, двоен освојувач на олимписки медал денеска е уапсен под сомнение за убиство, соопшти полицијата во Њу Делхи. – Имаме изјави од
Свет

Индија дури во октомври ќе почне да извезува вакцини против Ковид-19

А1он
Индија најверојатно нема да извезува вакцини против Ковид-19 до октомври, бидејќи сè пренасочува за домашна употреба, соопштија денеска тројца неименувани владини извори. Индискиот институт за