hristijan mickoski

Македонија

Мицкоски: Не треба ПИ-АР и трка за политички поени и слава, мора итен пакет антикризни мерки за заштита на здравјето и бизнисот

А1он
Состојбата со справувањето со коронавирусот од ден на ден се влошува, и бара максимално ангажирање на сите стручни и кадровски потенцијали но и посветеност од
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Ова ќе биде тешка и голема битка, не смее самоувереноста да не удри во глава

А1он
Убеден сум и сигурен дека сме пред прагот на една голема и убедлива победа, победа на нова генерација во политиката, победа над неправдите и победа
Македонија

Мицкоски: Коалицијата „За обнова на Македонија“ ќе ги испрати во пензија политичарите кои го разочараа народот и донесоа криминал

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на пресконференцијата рече дека има чест да ја претстави најбројната победничка Коалиција за Обнова на Македонија која ќе настапи на
Македонија

Мицкоски: Имам план како да го забрзам процесот на интеграција во Унијата

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски задно со советникот за меѓународна политика, Стефан Андоновски денеска имале средба со регионалниот директор на ИРИ, Олин Ветингтон, Овен Паун
Македонија

СДСМ: Мицкоски отиде кај менторот Груевски да му ги одобри листите за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Извршителот Мицкоски отиде на нови консултации кај својот ментор во Будимпешта Никола Груевски, да му ги одобри листите за пратеници. Извршителот Мицкоски не смее да
Видео Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: „Трас, трас“, вака Заев ја егзекутира правдата во Македонија

Габриела Димковиќ-Мишевска
„Ова е протестен марш со кој почнува крајот на неславното владеење на СДСМ“. Вака лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го почна говорот на протестниот марш
Македонија

(ВИДЕО) Почна маршот на ВМРО-ДПМНЕ за правда: „Никогаш Северна, само Македонија“

Габриела Димковиќ-Мишевска
Со пароли „Никогаш Северна, само Македонија“, почна маршот за правда на ВМРО-ДПМНЕ пред Обвинителството. Насобраната толпа на чело носи транспарент на платно на кој пишува
Македонија

Анкета на „Рејтинг“: Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Мери Јордановска
Зоран Заев би бил подобар премиер на државата од Христијан Мицкоски, покажува најновата анкета на агенцијата „Рејтинг“ спроведена меѓу 1080 испитаници со метод „интервју лице
Македонија

Мицкоски: Предложениот закон за ЈО е за амнестија на Заев и за дел од поранешното раковоството на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Насилничкото и шверцерско туркање на законот за Јавно обвинителство ја потврдува намерата на Зоран Заев за бегство од одговорност за скандалите, криминалиите и аферите кои
Македонија

(ВИДЕО) Мицковски: За еден месец рангирањата покажуваат хибриден режим, најкорумпиран систем и одлив на мозоци

А1он
Она што можам ние како ВМРО-ДПМНЕ да го вклучиме во нашата предизборна програма, но и онака кое што цениме дека практично ќе дојде како корисен