grcija

Регион

Портпаролот на „Златна Зора“ не се кае што тепаше жени во емисија

А1он
Портпаролот на грчката екстремна десничарска партија Златна зора, Илиас Касидиарис за кој има налог за апсење поради нападот на двете политичарки од левичарските партии изјави
Регион

Грчки пратеник физички нападна две жени на ТВ

А1он
Пратеник на грчката неонацистичка партија, физички пред ТВ-камерите нападна две пратенички на левицата, во телевизиската дебата пред парламентарните избори на 17.јуни. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KrkhJbuSJQ4 .