Грчкиот премиер Самарас опериран

Од:

Заврши болничката драма околу грчкиот премиер Андонис Самарас и новиот министер за финансии Василис Рапанос.

На Самарас му е извршена успешна операција на одвоената ретина на десното око, а министерот за финансии кој се жалеше на болки во стомакот сега е во стабилна состојба.

Според грчките медиуми Рапанос имал симтоми на вирус или долготрајна исцрпеност.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пожари беснеат во Грција, еден избега од контрола

Предраг Петровиќ

Хорор во Грција: Го претепале и го фрлиле од тераса

Трагедија во Грција: Се удави маж од Србија, телото пренесено во Солун на обдукција

Катерина Ѓуровски

Грчки медиуми: Сиљановска вели дека се однесуваат одговорно кон Договорот од Преспа, се сомнева дали истото важи и за Грција

Туристите и граѓаните на Грција добија предупредување за лошо време на северот од земјата

Грција гори, жителите спас бараат во морето

Предраг Петровиќ