gokovic

Спорт

Косовски амбасадор до Ѓоковиќ: Примитивец, заостанат балкански националист

А1он
Претставникот на приштина во Бугарија, Едон Цана го коментираше на Твитер начинот на кој српките тенисери ја прославуваа победата на АТП купот во Австралија. -По
Спорт

Ѓоковиќ меѓу седуммината најдобри во историјата на УС Опен

А1он
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во „одбраното друштво“ на седуммината најдобри тенисери во историјата на Отвореното првенсто на САД. Србинот со триумфот во осминафиналето