rio 2016

Спорт

Објавен извештај за наместени борби на олимпискиот турнир во бокс во Рио 2016

А1он
Олимпискиот и боксерскиот свет е шокиран по извештајот на канадскиот спортски адвокат Ричард Мекларен во кој се тврди дека на Олимписките игри одржани 2016 година
Свет

Осуммина Бразилци осудени за планирање на напади пред ЛОИ во Рио де Жанеиро

А1он
Бразилски суд осуди осум лица под обвинение дека преку интернет се заколнале на верност на групата Исламска држава (ИД) и планирале напади пред Летните олимписки