nisikori

Спорт

По триумфот над Федерер, Нишикори го доживеа најтешкиот пораз во кариерата

А1он
Јужноафриканскиот тенисер Кевин Андерсон е на чекор од полуфиналето на завршниот АТП турнир во Лондон во групата „Лејтон Хјуит“, откако во второто коло го декласираше