Новак со солзи заминува од Рио, заплака и Дел Потро

Од:

Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ испадна уште во првото коло откако наиде на расположениот Хуан Мартин дел Потро.

dobivaj vesti na viber

Аргентинецот играше како во транс, и со 7:6, 7:6 го остави Ѓоковиќ без второто коло.
Ѓоковиќ му пријде со насмевка на Аргентинецот и му честиташе за победата, но кога се сврти и замина кон соблекувалната почна да плаче.

Ниту Дел Потро не можеше да ги сокрие солзите, му пријде на Ѓоковиќ, ја намали еуфоријата од победата со цел да не предизвика уште поголема емотивна реакција.

Би можело да ве интересира

Објавен извештај за наместени борби на олимпискиот турнир во бокс во Рио 2016

Нишикори за претстојниот дуел Ѓоковиќ: Повеќе би сакал да играм со некој послаб

А1он

Ѓоковиќ ја освои петтата титула во Дубаи

А1он

Косовски амбасадор до Ѓоковиќ: Примитивец, заостанат балкански националист

Предраг Петровиќ

Осуммина Бразилци осудени за планирање на напади пред ЛОИ во Рио де Жанеиро

Наум Локоски

Ѓоковиќ го одбрани трофејот во Доха