fon

Македонија

Што добивам од практикантската работа за време на студиите?

А1он
Знаењето пренесено од искусен академски кадар има значајна улога во градењето на професионална кариера на студентите. Кога академското знаење пак, совршено ќе се искомбинира со
Македонија

Next Chapter кампањата на АУЕ-ФОН е вистински избор за секој иден студент

А1он
Американскиот универзитет на Европа–ФОН применува најсовремени образовни програми кои нудат флексибилни и просперитетни студии, ставајќи го студентот секогаш во фокус на интересот. Со новата кампања
Македонија

АУЕ – ФОН и приватниот универзитет за економија, бизнис и претприемништво ВУЗФ од Софија со заеднички европски дипломи и нови докторски студии

А1он
Американскиот универзитет на Европа -ФОН со нови регионални можности за докторски, магистерски и додипломски студии од областа на економијата, бизнисот и претприемништвото во соработка со
Македонија

Eдукативна работилница во организација на „SWEET SUPPORT FOUNDATION“ за наставниот кадар од ООУ „Невена Георгиева – Дуња“

А1он
Во рамките на одбележувањето на Меѓународниот ден за поддршка на лицата со аутизам денеска во основното училиште „Невена Георгиева – Дуња“ во Кисела Вода со
Магазин

19 години АУЕ-ФОН: Визионерска трансформација на образованието

А1он
Американскиот универзитет во Европа – ФОН заедно со голем број на соработници, поддржувачи, пријатели, студенти и алумни, вчера на 19 март го одбележа своето 19-годишно
Македонија

Активно вклучување на научните сознанија и кадровските капацитети од високообразовните институции при креирање на јавните политики

А1он
Американскиот универзитет на Европа – ФОН во рамките на активностите за одбележување на 19 години од своето постоење, денеска организираше дебата на тема „Улогата на
Македонија

АУЕ – ФОН со експерти од Израел ќе формираат регионална академија за сајбер безбедност

А1он
Американскиот универзитет на Европа – ФОН во соработка со експерти од Израел и МЕНОРА ЕНКИДУ, ќе формира заедничка регионална академија за сајбер безбедност, сместена во
Македонија

Министерката за одбрана во работна посета на АУЕ-ФОН

А1он
Министерката за одбрана на Република Северна Македонија, Славјанка Петровска денеска оствари работна посета на Американскиот Универзитет на Европа-ФОН. Посетата на министерката која е резултат на
Македонија

АУЕ-ФОН со подготвителна настава им помага на средношколците за подобри резултати на државната матура

А1он
Американскиот универзитет на Европа-ФОН имајќи ги предвид постојаните промени во наставата заради пандемијата, односно следење online или со физичко присуство, ќе овозможи подготвителна настава за