emil jakimovski

Македонија

Една година и осум месеци затвор за заканувачот Емил Јакимовски

А1он
Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар, е осуден на една година и осум месеци затвор за загрозување на сигурноста кон неговата поранешна сопруга и
Македонија

Пресудата за заканувачот Емил Јакимовски ќе биде донесена на 16 март

Искра Манојлоска
Пресудата за заканувачот Емил Јакимовски, поранешниот вработен од Централниот регистар и член на ВМРО ДПМНЕ, ќе биде изречена на 16 март. На денешното рочиште кое
Македонија

Продолжен притворот на заканувачот Емил Јакимовски, пресудата на 6 март

А1он
Нови 30 дена притвор му биле определени на Емил Јакимовски, поранешниот вработен во Централниот регистар и член на ВМРО-ДПМНЕ, обвинет за загрозување на сигурноста на
Видео Македонија

ВИДЕО: Следната недела ќе биде донесена пресуда за заканувачот Емил Јакимовски

Искра Манојлоска
Судот по предлог на обвинителката Наташа Сарамандова ја исклучи јавноста од судењето за заканувачот Емил Јакимовски бидејќи информациите кои ќе се изнесуваат се од доменот
Видео Македонија

(ВИДЕО) Митровски: Јакимовски е опасен за себе и околината, притворот му е одреден бидејќи може да го повтори делото

Кристијан Ландов
Адвокатот Јанаки Митровски, бранител на Драгана Јакимовска која е екссопруга на обвинетиот Емил Јакимовски по судењето кажа дека укинувањето на мерката притвор и бранењето од
Видео Македонија

ВИДЕО: Заканувачот Јакимовски од затвор давал инструкции како се поставуваат вести на сајт, полицијата му нашла телефон во ќелија

Кристијан Ландов
Во ќелијата на притворениот заканувач Емил Јакимовски, при претрес бил пронајден мобилен телефон со СИМ картичка, констатираше судијката Џанета Бегтовиќ на првото судење. За ова,
Македонија

Заканувачот Емил Јакимовски доби уште еден месец притвор за заканите и семејното насилство

Кривичниот суд му го продолжи притворот на Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани упатени кон новинарката Мери Јордановска и за семејно насилство
Македонија

Обвинение за Емил Јакимовски за заканите кон новинарката Јордановска и за семејно насилство

А1он
Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани упатени кон новинарката Мери
Македонија

Осум дена притвор за заканувачот Емил Јакимовски

Кристијан Ландов
Судија на претходна постапка попладневно му одреди осумдневен притвор на Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар. „Осумдневниот притвор му е одреден затоа што станува
Македонија

Уапсен заканувачот Емил Јакимовски

Кристијан Ландов
Полицијата го уапси заканувачот на новинарките Емил Јакимовски. Апсењето е епилог на многуте пријави кои лицето ги имало за семејно насилство, но и по последните