city mall

Македонија

Пазарна ќе го затвори „Сити мол“ ако се повтори бенд во живо да ги забавува посетителите

Маја Илиевска-Пачемска
Инспекторите на Државниот пазарен инспекторат вечерва при контрола по дојава, не го затекнале бендот во живо кој во холот на трговскиот ги забавувал посетителите на
Македонија

ВИДЕО: Кафеаните затворија, „Сити мол“ се преполни

Маја Илиевска-Пачемска
Трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје попладнево, откако затворија кафулињата и рестораните се преполни со посетители. Од синоќа на сила стапи поригорозна мерка за работа
Македонија

Моловите ќе работат до 22 часот, освен во неделите

А1он
Владата на денешната седница донесе Одлука за измена и дополнување на Протоколот за редовна работа на моловите, со кои работното време на овие објекти се
Македонија

Скопје Сити мол апелира јавноста да не му верува на „Лендсервис“

А1он
„Повторно во целост ги отфрламе тврдењата на фирмата Лендсервис дека од страна на Скопје Сити Мол е направена каква било дискриминација на нивни вработени, а
Македонија

Мрежата за заштита од дискриминација со остра осуда за настанот во Сити Мол

А1он
Членките на мрежата за заштита од дискриминација најостро го осудија настанот во трговскиот центар Скопје Сити Мол, чие раководството според електронска пошта испратена до фирмата