metez

Видео Македонија

ВИДЕО: Охрид преполн, се бара маса повеќе во кафулињата, маските под брада

Маја Илиевска-Пачемска
Продолжениот викенд го преполни Охрид. Во кафулињата и рестораните се бара маса повеќе на терасите, се прават журки на бродовите, а на растојание и маски
Македонија

ВИДЕО: Кафеаните затворија, „Сити мол“ се преполни

Маја Илиевска-Пачемска
Трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје попладнево, откако затворија кафулињата и рестораните се преполни со посетители. Од синоќа на сила стапи поригорозна мерка за работа
Македонија

Платежната картичка пред стравот: Редици пред банките иако короната руши рекорди

Горјан Грнчаровски
Граѓаните не го почитуваат апелот од банките да се придржуваат кон определениот термин за подигнување на картичките како би се избегнал метежот и големите редици