umetnici

Uncategorized

Музички времеплов со српски уметници на „Охридско лето“

А1он
Фестивалот „Охридско лето“ вечерва носи „Музички времеплов“ на кларинетистот Андрија Минчиќ кој ќе настапи заедно со Тадија Минчиќ на фагот и во соработка со пијанистот
Македонија

Пазарна ќе го затвори „Сити мол“ ако се повтори бенд во живо да ги забавува посетителите

Маја Илиевска-Пачемска
Инспекторите на Државниот пазарен инспекторат вечерва при контрола по дојава, не го затекнале бендот во живо кој во холот на трговскиот ги забавувал посетителите на
Култура

Групна изложба на македонски уметници во амбасадата на Македонија во Вашингтон

А1он
Во амбасадата на Северна Македонија во Вашингтон денеска беше отворена групната изложба Мултикултурна група на уметници на Република Северна Македонија. На отворањето нa изложбата говореа
Македонија

За 4 часа уметниците собраа 3000 евра и денеска продолжува хуманитарната изложба за настраданите од поплавата

А1он
100- тина уметници ги донираа своите дела на продажната хуманитарна изложба, која се одржа вчера вечер во Концепт 37. Изложбата била орагнизирана за еден ден