bektesi

Економија

Анѓушев и Бектеши на средба со Љајиќ: Македонија и Србија да работат на отклонување на бариерите за побрз транспорт на стоки

А1он
Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот за економија Крешник Бектеши во рамките на Економската конференција: „Предизвици на патот кон
Економија

Бектеши и хотелиерите ги дефинираа условите за програмата за организиран одмор

А1он
Претставници на угостителските и туристичките комори денеска на средба со министерот за економија Крешник Бектеши изразиле огромен интерес за владината мерка за организиран одмор на
Економија

Министерот Бектеши учествуваше на Бизнис-форумот во Ерусалим

А1он
Министерот за економија Крешник Бектеши за време на неговата официјална посета на Израел, каде што беше дел од владината делегација предводена од премиерот Зоран Заев,
Економија

Бектеши: 60 милиони денари за локален туризам и граѓани со ниски примања

А1он
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ја претстави новата владина мерка од 60 милиони денари за субвенционирање на домашниот туризам и граѓаните со ниски примања.
Економија

Бектеши ги претстави инвестициските проекти на Форумот во Прага

А1он
Министерот за економија Крешник Бектеши ги претстави актуелните инвестициски проекти во енергетскиот сектор и ги потсети инвеститорите за условите за водење бизнис во Република Македонија
Економија

Министерот за економија Бектеши се сретна со амбасадорот Бејли

А1он
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска се сретна со и амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли. На средбата, како што соопшти Министерството за економија,
Економија

Министерот Бектеши се сретна со францускиот амбасадор Тимоние

А1он
Економската соработка меѓу Македонија и Франција е одлична и интензивна, а поддршката која Франција и ја дава на Македонија е од големо значење за интеграцијата
Економија

Средба на министерот Бектеши со амбасадорот Река

А1он
Проектот за изградба на далноводот Битола-Елбасан, кој се очекува да ја стабилизира и зајакне дистрибутивната мрежа за електрична енергија, бил една од темите на средбата