ВИДЕО: Грција во карантин, Атина празна

Од:

Од шест часот утрово Грција е во целосен карантин, а дописничката на МИА од Атина го посети центарот на грчката престолнина, плоштадот Синтагма пред Парламентот, трговската улица „Ерму“, односно локациите, што под нормални услови се полни, како со Грци, така и со туристи.

Од видеото може да се види каква е денеска ситуацијата во Атина.

Би можело да ве интересира

Мицотакис за европската перспективата на Западен Балкан: Време е ЕУ да испорача

А1он

Бајден: Пандемијата на невакцинираните мора да престане, невакцинираните ја загрозуваатт економијата

А1он

Промени во грчкиот Кривичен законик – построги казни за одредени кривични дела

А1он

Норвешка ги укинува сите ограничувања воведени поради пандемијата на Ковид-19

А1он

Во Русија најмногу починати од Ковид-19 за еден ден

Ана Ололовска

СЗО препорача коктел од антитела против Kовид-19

Ана Ололовска