Тело на мртов маж најдено во Јанина, околу главата и нозете му биле врзани вреќи со ѓубре

Од:

Тело на непознат маж е пронајдено во градот Јанина во Грција.

Според првите информации, се сомнева дека е убиен на друго место, по што денес бил преместен на локацијата каде што е пронајден.

Грчките медиуми јавуваат дека мажот имал лисици на левата рака и оружје врзано на другиот крај од полицискиот „алат“. Засега не е познато дали со ова оружје е убиен мажот.

Околу главата и нозете му биле врзани вреќи со ѓубре, додека торзото му било откриено.

Се чини дека на телото има повреди, но засега не се познати повеќе детали.

Процесот на идентификација е во тек.

Надлежните ги прегледуваат камерите во околината, при што се нагласува дека на ова подрачје нема пријавени исчезнувања.

Би можело да ве интересира

Во Грција е уапсен државјанин на Македонија со „богато“ криминално досие

Герапетритис: Граѓаните на Северна Македонија не би сакале да ги стават во опасност односите со Грција

Каселакис до Мицотакис: Ако сметате дека Договорот од Преспа е предавнички, еве Ви шанса да го поништите

30 дена притвор за убиецот од Стајковци

Горан Наумовски

ОЈО бара притвор за двојниот убиец од скопското село Стајковци

Горан Наумовски

Герапетритис: Грчката Влада реагираше брзо и го интернационализираше прашањето по инаугурацијата на Сиљановска