ВИДЕО: Вечерва се одржува доделување на музичките награди МАС

Од:

Вечерва во Штарк арената во Белград, ќе се одржи МАС 2020 “Music awards ceremony” регионално доделување на музичките награди.

Преносот од црвениот килим ќе започне во 19: 30 часот, додека манифестацијата започнува во 21 часот.

Новата бина ќе биде уште погламурозна, со повеќе од 1000 квадратни метри лед екрани.

Специјални настапи ќе имаат Лепа Брена, Јелена Розга, Сенидах, Нина Бадриќ, Калиопи, С.А.Р.С, Мањифико и уште многу други познати ѕвезди.

Една од водителките на овој фестивал е и Тамара Тодевска, заедно со Ана Рaдешиќ, и Галеб Никачевиќ.

Би можело да ве интересира

Калиопи: Ова е најтажниот ден во мојата кариера

Трагедија на концерт на Калиопи во Белград: Жена почина во салата

Катерина Ѓуровски

Изведба на проектот „Реобмислување – филм, музика и поезија” во Крива Паланка

(ВИДЕО) Лепа Брена е кралица на паѓањето: Прегрна колешка па двете се најдоа на земја

Катерина Ѓуровски

Почина гитаристот на АBBА, Ласе Веландер

А1он

Беше југословенската Мерлин Монро, сега не би ја препознале

Ана Ололовска