kaliopi

Култура

Концерт на Калиопи во Велешкиот театар

А1он
По многубројните концерти во регионот, а на покана од Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ од Велес, Калиопи подготвува вистинско музичко доживување за македонската публика информираат
Магазин

ВИДЕО: Вечерва се одржува доделување на музичките награди МАС

А1он
Вечерва во Штарк арената во Белград, ќе се одржи МАС 2020 “Music awards ceremony” регионално доделување на музичките награди. Преносот од црвениот килим ќе започне
Магазин

Калиопи одржа акустичен концерт во Белград

А1он
Поп-дивата Калиопи вчеравечер во белградскиот „Коларац“ одржа двочасовен акустичен концерт. Таа пред српската публика испеа дел од своите најголеми хитови, стари македонски песни, омилената песна