mas

Свет

Можно е иранскиот нуклеарен договор пак да заживее, најавува Хајко Мас

А1он
Шефот на германската дипломатија, Хајко Мас, денеска оцени дека во „догледна иднина“ е можно заживувањето на нуклеарниот договор со Иран, и покрај фактот дека за
Магазин

Влатко Лозаноски и Тијана Дапчевиќ освоија награди на МАС

А1он
На одржаните музички награди МАС 2020 “Music Awards Ceremony“, доделени беа повеќе награди за музчките ѕвезди од регионот. Македонските музички ѕвезди Влатко Лозаноски и Тијана
Магазин

ВИДЕО: Вечерва се одржува доделување на музичките награди МАС

А1он
Вечерва во Штарк арената во Белград, ќе се одржи МАС 2020 “Music awards ceremony” регионално доделување на музичките награди. Преносот од црвениот килим ќе започне
Македонија

Мас: Скопје и Атина покажаа дека се исплати конфликтите да се решаваат прагматично

А1он
Скопје и Атина покажаа дека се исплати конфликтите да се решаваат прагматично и да се работи на доверба на соседите, истакна германскиот министер за надворешни
Свет

Мас: За нови преговори за Брегзит потребна е согласност од сите членки на ЕУ

А1он
Потребна е дискусија за повторно отворање на предлог договорот за Брегзит, но тоа ќе биде можно единствено ако нови преговори поддржат сите земји членки на
Свет

Маас: Грешка е да се очекува промена во политиката на САД по изборите на половина мандат

А1он
Грешка би било да се очекува промена во политиката на американскиот претседател Доналд Трамп после изборите на половина мандат во САД, изјави денеска германскиот министер
Регион

Мицотакис на Мас му потврдил дека Нова демократија нема да гласа за Договорот од Преспа

А1он
Позициите на Нова демократија во однос на Договорот од Преспа и ставот дека партијата нема да гласа за ратификацијата кога Договорот ќе дојде во грчкиот