(ВИДЕО) Лепа Брена е кралица на паѓањето: Прегрна колешка па двете се најдоа на земја

Од:

Лепа Брена, покрај блескавата и повеќедецениска кариера, позната е и по урнебесните падови на кои низ смеа зборува во телевизиските гостувања.

Пејачката неколку пати паѓаше на бројни настапи, а ја освои и титулата „кралица“ на падовите, а сега доживеа нов пех. Последните неколку месеци таа соработува со колешката Сенида со која на 2 јуни ќе одржи концерт на Калемегдан, а за време на фотографирање во студио Брена изгубила рамнотежа. Пејачките позираа, по што следуваше падот.

Прво Брена почна да паѓа и ја повлече Сенида со себе и двете завршија на земја. Тие се насмеаја, а потоа продолжија со снимањето, а урнебесното видео брзо заврши на социјалните мрежи.

Би можело да ве интересира

Изведба на проектот „Реобмислување – филм, музика и поезија” во Крива Паланка

Почина гитаристот на АBBА, Ласе Веландер

А1он

Беше југословенската Мерлин Монро, сега не би ја препознале

Ана Ололовска

ВИДЕО: Овации за Синди Лопер низ Австралија, на 70 години се уште не ја издава гласот

Предраг Петровиќ

Бендот „Металика“ купи фабрика за производство на винилни плочи

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Селин Дион ги откажа сите концерти: Пејачката откри дека е тешко болна

Ана Ололовска