Видео

Најнови видео вести – Македонија – Балкан – Свет

Видео Регион

ВИДЕО: Напаѓач се обиде да пука во главата на лидерот на бугарските Турци во Софија

А1он
Непознат човек вперил пиштол во партискиот лидер на бугарските турци Ахмед Доган додека се обраќал на учесниците на партиската конференција во Софија. Toj станал од
Видео Македонија

(ВИДЕО) Црвенковски: Ова е почеток на крајот на режимот на Груевски

А1он
„Како да се врати Бендевска, Шеќеринска во Собрание и да им се обратат на Бонева и Јанкуловска. Ако се вратиме ќе бидеме ваши соучесници во
Видео Македонија

(ВИДЕО) Петрески: Јас пак ќе бидам градоначалник, ама Груевски нема да биде премиер

А1он
Седум години се борам со режимот на Груевски, рече пред своите сограѓани, градоначалникот на Охрид, Александар Петрески. „Ќе имаме и парламентарни и локални избори. Јас пак
Видео Македонија

(ВИДЕО) Црвенковски: Груевски, ќе те стигне народната казна

А1он
„Преполни улици со храбри луѓе, ова е глетката во сите градови. Среде зима се разгоре отпорот против диктатурата“, порача вечерва пред штипјани, лидерот на СДСМ,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Фрчкоски за ХРТ: Црвенковски е опсесија на Груевски

А1он
Професорот Љубомир Данаилов Фрчкоски даде интервју за емисијата „Хоризонти“ која вчеравечер се емитуваше на хрватската телевизија (ХТВ1). Фрчкоски во интервјуто го кажува својот став за