Видео

Најнови видео вести – Македонија – Балкан – Свет

Видео Македонија

(ВИДЕО) Црвенковски: Груевски, ќе те стигне народната казна

А1он
„Преполни улици со храбри луѓе, ова е глетката во сите градови. Среде зима се разгоре отпорот против диктатурата“, порача вечерва пред штипјани, лидерот на СДСМ,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Фрчкоски за ХРТ: Црвенковски е опсесија на Груевски

А1он
Професорот Љубомир Данаилов Фрчкоски даде интервју за емисијата „Хоризонти“ која вчеравечер се емитуваше на хрватската телевизија (ХТВ1). Фрчкоски во интервјуто го кажува својот став за