Видео

Најнови видео вести – Македонија – Балкан – Свет

Видео Македонија

(ВИДЕО) Данева: Груевски, дојдете да не избркате од овој парламент

А1он
Повторно на улиците на Прилеп маршираа повеќе илјади прилепчани! Храбри и без страв! Со единствена цел! Враќање на демократијата и слободата во Македонија! Одлучни во
Видео Македонија

(ВИДЕО) Црвенковски: Груевски се плаши од народната казна

А1он
„Денеска се навршуваат четири недели од црниот понеделник кога се изврши класично убиство на уставот, слободата и демократијата“, рече лидерот на сдсм Бранко Црвенковски во
Видео Македонија

ВИДЕО: Реки од народ во Куманово како знак на отпор против диктатурата на Груевски

А1он
Голема колона кумановчани, предовдене од опозицијата, вечерва маршираат по кумановските улици во знак на отпор, велат, против режимот и диктатурата на Груевски. Велат, си ја
Видео Македонија

(ВИДЕО) Мисовски: Ако организира локални без опозиција, одговорноста е на Груевски

А1он
„По 24-ти декември, ние во таков парламент не се враќаме. Ризикот ќе биде на Груевски, ако одлучи да оди на локални избори без опозиија, за
Видео

ВИДЕО: Петковски нуди договор за сите парламентарни партии

А1он
НСДП бара сите парлемантарни партии да потпишат договор за партнерство со кој би се дефинирале три клучни прашања, битни за државата. „Никој нема право да
Видео Македонија

(ВИДЕО) Георгиев: Утре на пладне блокади кај Симпо, Стара рампа и мостот „Гоце Делчев“

А1он
На 24-ти декември, на црниот понеделник се случи грубо прекршување на Уставот со што целосно беше суспендирана парламентарната демократија во Република Македонија, укажува СДСМ. Потсетуваат,
Видео Регион

ВИДЕО: Напаѓач се обиде да пука во главата на лидерот на бугарските Турци во Софија

А1он
Непознат човек вперил пиштол во партискиот лидер на бугарските турци Ахмед Доган додека се обраќал на учесниците на партиската конференција во Софија. Toj станал од
Видео Македонија

(ВИДЕО) Црвенковски: Ова е почеток на крајот на режимот на Груевски

А1он
„Како да се врати Бендевска, Шеќеринска во Собрание и да им се обратат на Бонева и Јанкуловска. Ако се вратиме ќе бидеме ваши соучесници во
Видео Македонија

(ВИДЕО) Петрески: Јас пак ќе бидам градоначалник, ама Груевски нема да биде премиер

А1он
Седум години се борам со режимот на Груевски, рече пред своите сограѓани, градоначалникот на Охрид, Александар Петрески. „Ќе имаме и парламентарни и локални избори. Јас пак