otpor

Македонија

Повик на ФБ: Кога неправдата станува закон, Отпорот станува должност

А1он
Револт на социјалните мрежи за обвинувањата за лидерот на опозицијата Зоран Заев. Граѓаните коментираат дека ова е само обид да се спречи да пукнат „бомбите“
Македонија

(ВИДЕО) Слободна Македонија: Демолирани четири изборни штабови на Сојузот за иднината во Центар

А1он
Сојузот за иднината со масовен митинг во Ресен Макрадули на средба со пазарџиите и дуќанџиите Стевчо Јакимовски комплетно поразен на ТВ дуел од Андреј Петров
Македонија

(ВИДЕО) Слободна Македонија: Политичка хајка на МВР во Штип

А1он
Струмичкиот плоштад претесен за поддржувачите на Сојузот за иднината Иднината сега! Време е! Победничкиот слоган на СДСМ за претстојните локални избори Куновска нема ни шајка
Македонија

(ВИДЕО) Слободна Македонија: Расте буџетскиот дефицит поради владиното трошење за изборите

А1он
Отпорот зајакнува низ целата земја, судир со полицијата во Штип Постигнат договор за надминување на политичката криза Протест пред Министерството за финансии Расте буџетскиот дефицит
Македонија

(ВИДЕО) Казанџиска: Со ваквото владеење се доведува во прашање исплатата на пензиите

А1он
На денешниот протест на опозицијата пред ФЗО и ПИО во Штип изјава даде Биљана Казанџиска. Сведоци сме на лошите политики и лошото владеење на оваа