tose

Магазин

Лилјана Петровиќ по смртта на Тоше ја промени професијата, таа повеќе не е менаџерка и не се занимава со музика

А1он
Менаџерката на музичката легенда Тоше Проески иако доживеа голем успех во шоу бизнисот по смртта на пеачот одлучи да ја промени својата професија и целосно
Македонија

Крводарителска акција посветена на Тоше Проески

А1он
Традиционално по шестнаесетти пат денеска ќе биде организирана крводарителска акција посветена на големиот хуманист Тоше Проески во знак на одбележување на неговиот роденден, соопшти Црвениот
Култура

10 милиони денари за изградба на гробното место на Тоше Проески

А1он
Градоначалникот на Крушево, Томе Христоски денеска во Министерството за култура потпиша договор за изградба на спомен-обележјето на Тоше Проески, за што од Владата се доделени
Култура

Со музичка работилница се одбележуваат осум години од Спомен куќата на Тоше Проески

А1он
Музејот, Спомен куќа на Тодор Проески на Гумење во Крушево денеска одбележува осум години од отворањето. По тој повод во Спомен куќата на Гумење ќе